Hey, this photo is © huseyin aldirmaz

iPhone Fotoğrafçılık Atölyesi
Tarih : / Yer :
Eğitmen : Hüseyin Aldırmaz

Cep telefonları artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Teknolojik bu gelişme bizi tüm dünyaya ve birbirimize bağlayarak insanlarla sürekli etkileşim halinde olmamızı ve anlarımızı paylaşma olanağı sağladı. Böylelikle cep telefonları üzerindeki kameralarda ciddi iyileştirmelere gidilmesi kaçınılmaz bir hal aldı. Artık herkesin cebinde bir fotoğraf makinası var. İnsanların kendilerine yeni bir dil yaratması ve bu dil üzerinden iletişime geçme çabası hayatımızın bir parçası artık. Bu noktada cebinizdeki teknolojiyi fotografik açıdan daha iyi kullanmak için fotoğrafta görme ve kompozisyon oluşturma üzerine bir atölye hazırladık. Sizlerde dünya üzerinde en çok konuşulan bu dili daha iyi öğrenmek ve kendinize has bir telaffuz geliştirmek isterseniz Mobil Fotoğrafçılık Atölyemize bekleriz.

Sokak fotoğrafçılığı ve mobil fotoğrafçılık üzerine çalışmalarını sürdüren Hüseyin Aldırmaz cebinizdeki teknolojiyi fark etmeniz ve daha verimli kullanabilmeniz için İstanbul’da “Mobil Fotoğrafçılık” atölyesi düzenliyor. 1 ve 2 gün sürecek atölyelerde teorik ve uygulama ağırlıklı eğitim alacaksınız.

Atölyenin uygulama bölümünde sokak fotoğrafçılığının püf noktalarını, yaratıcı teknikleri ve özellikle sokakta görünmez olmak üzerine bol pratik yapacak ve Hüseyin Aldırmaz’ın eşsiz deneyiminden faydalanacaksınız.

Eğitim İçeriği :

Tanışma
Mobil fotoğrafçılık hakkında
Neden mobil fotoğrafçılık?
Mobil cihazlarla fotoğraf çekmek
Netlik, ışık ayarı, beyaz dengesi
Mobil fotoğraf çekmek için kullanılan uygulamalar
Mobil cihazınızla fotoğraf düzenleme için gerekli uygulamalar (Yalnızca kullanılması gereken uygulamalar hakkında bilgi verilecek, düzenleme üzerine bir eğitim içermez )
Atölyeye katılmadan önce mobil cihazınıza yüklemeniz gereken uygulamalar hakkında bilgilendirileceksiniz.
Atölye boyunca şarjınızın dolu olduğundan, şarj cihazınızın ve powerbank’inizin yanınızda olduğundan emin olun.

Atölyeye katılmak için gerekenler :

1 adet iPhone
1 adet not defteri
Bolca heves 🙂

Eğitim Sonucu

Bu eğitim sonunda görme yetinizdeki gelişmeyi fark edecek, hergün önünden geçip gittiğiniz mekanların,içinde yaşadığınız sokakların aslında nasıl fotoğraflar verdiğini görecek, uygulayacak ve kendinizi geliştireceksiniz. Mobil cihazınıza daha da hakim olacak ve sokakta fotoğraf çekerken insanlarla iletişimden, gelebilecek tepkilere kadar nasıl davranmanız gerektiğini öğreneceksiniz.