Hey, this photo is © huseyin aldirmaz

31 Mayıs – 02  Haziran 2024

3 gece 4 gün. 30 Mayıs herhangi bir saatte veya 31 mayıs sabah uçuşuyla (kontrol edilmeli) gidilip 03 Haziran sabah uçuşuyla geri dönülecek.

Atölye programı 31 Mayıs sabah başlıyor ve 02 Haziran akşamı bitiyor. Çevre illerden veya aracıyla gelenler 02 Haziran akşamı dönüşe geçebilirler. Diğer katılımcılar akşam uçuşu bulamazlar diye 03 Haziran sabah uçuşuyla dönebilirler.

Atölyenin Yapılacağı Yerler

Ürgüp ve sokakları

Göreme ve sokakları

Avanos ve sokakları

Uçhisar ve sokakları

Ortahisar ve sokakları

Aşıklar Vadisi

Paşabağ

Zelve

Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Opsiyonel )

Kaymaklı Yeraltı şehir ( Opsiyonel )

Ve yol üzerinde gördüğümüz tüm jeolojik oluşumlar, hatta arada yoldan çıkmalar 🙂

Program içeriği:

Yukarıdaki tüm mekanlar tek tek gezilecek. Tam bir sıralama olmaksızın mekanların birbirine yakınlığı göz önüne alınarak bir rota çizilecek. Konaklamalar Göreme merkezde yapılmalı.

-Akşamları fotoğraf sohbetleri ve duruma göre fotoğraf değerlendirmeleri yapılacak. (Opsiyonel)

-Sabahları Göreme’de balon çekimleri yapılacak.

-Mimari fotoğrafçılık ve sokak fotoğrafçılığı üzerine 3 gün süresince en ince ayrıntısına kadar eğitimler verilecek.

-İnsanla iletişime girme ve sokakta olmak üzerine uzun saatler pratikler yapılacak.

-Katılımcıların tüm soruları sahada uygulamalı olarak çalışılacak.

-Fotoğrafların seçilmesi, düzenlenmesi ve sunulması üzerine tavsiyeler ve ders niteliğinde çalışmalar yapılacak.

Güzel atlar diyarı Kapadokya tüm jeolojik oluşumları gezilecek, yaşanacak ve fotoğraflanacak.

ÖNEMLİ NOT: Bu bir fotoğraf gezisi değildir. Kapadokya’da yapılacak olan bir workshoptur. Türkiyenin her yerinden, hatta yurt dışından belirlenen gün ve saatte Kapadokya’da olmanız halinde bu atölyeye katılabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki şartlar ve koşullar kısmını dikkatle okuyun.

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Hizmetlerin Özeti:

Atölye ücreti, yalnızca atölyenin öğretim bileşenlerini kapsar.

Katılımcılar, yemek, içecek, ekipman, seyahat ve konaklama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm ek masraflardan sorumludur.

Uygunluk:

Katılımcıların atölyeye kaydolmak için 18 yaşında veya daha büyük olması gerekir. Atölyeler sırasında uzun yürüyüş süreleri nedeniyle, katılımcılar yeterince sağlıklı olduklarından emin olmalıdır. Herhangi bir sağlık sorunu varsa, katılımcıların kayıt yaptırmadan önce bir tıp uzmanına danışmaları önerilir.

Ödeme ve Rezervasyon Koşulları:

Atölyede yerinizi garantilemek için kayıt sırasında ücretin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

İptal Politikası:

a) Hüseyin Aldırmaz tarafından iptal (bundan böyle “Eğitmen” olarak anılacaktır).

Eğitmen, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir yükümlülük olmaksızın atölyeyi herhangi bir nedenle iptal etme hakkını saklı tutar:

  • Hastalık veya öngörülemeyen durumlar nedeniyle eğitmenin katılamaması
  • Yetersiz kontenjan
  • Mücbir Sebep (doğal afetler, savaş eylemleri, terör eylemleri, hükümet eylemleri, olumsuz hava koşulları veya atölyeyi yürütmeyi zorlaştıran veya imkansız hale getiren diğer olaylar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Eğitmenin kontrolü dışındaki öngörülemeyen koşullar)

Bu gibi durumlarda katılımcılara tam geri ödeme yapılacaktır. Eğitmen, seyahat masraflarını geri ödemekten sorumlu değildir.

b) Katılımcı Tarafından İptal:

Atölyeye Katılamayan kişiler hiçbir koşulda geri ödeme alamazlar. Bununla birlikte,

1) Yerleri için yedek bir kişi bulma veya

2) Aynı takvim yılı içinde eşdeğer içerikte başka bir atölye için yeniden planlama ve katılımı talep etme seçeneğine sahiptirler.

3) Aynı takvim yılı içinde eşdeğer içerikte başka bir atölye katılımın kabul edilmesi durumunda; bu süreç içinde yeni atölyenin ücretinde artış olursa artış olan miktar kadarını tekrar ödemeyi katılımcı ödemekle yükümlüdür.

Değişiklikler:

Eğitmen, katılımcıların genel deneyimi için gerekli görülürse, cezasız olarak güzergahta değişiklik yapabilir. Eğitmen, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir katılımcıyı atölyeye kabul etmeme, reddetme veya atölyeden çıkarma hakkını saklı tutar.

Sorumluluk:

Eğitmen, atölye sırasında katılımcıların uğradığı herhangi bir kişisel kayıp, kaza, sağlıkla ilgili sorun veya kişisel mülk zararından sorumlu olmayacaktır. Katılımcılar, fotoğrafçılık aktiviteleri, atölyenin yapıldığı şehir/ülke gibi yerlere seyahat etme ve diğer ilgili etkinlikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere katılımlarıyla ilgili tüm riskleri almayı kabul ve beyan eder.

Katılımcılar, atölyeye katılımlarından kaynaklanan kayıp, hasar, yaralanma veya ölüm için eğitmene karşı herhangi bir iddiadan feragat eder. Eğitmen, diğer katılımcıların, üçüncü tarafların veya harici hizmet sağlayıcıların eylemleri veya ihmalleri için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Ayrıca, eğitmen, grevler, yangın, sel, savaş, terörizm, hastalık, hırsızlık veya kontrolleri dışındaki diğer öngörülemeyen koşullar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir hükümetin eylem, talepleri, emirleri veya doğa eylemleri nedeniyle kaynaklanan iptal, gecikme veya kesintiden kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu tutulamaz.

Katılımcılar, olası riskleri veya kayıpları azaltmak için kamu sorumluluk sigortası ve seyahat sigortası da dahil olmak üzere kendi sigorta teminatlarını güvence altına almaya teşvik edilir. Fotoğraf atölyesine katılarak, katılımcılar bu sorumluluk sınırlamasını açıkça kabul ve beyan eder.

Görüntü Kullanımı:

Bir Atölyeye katılarak, katılımcılar atölye sırasında çekilen görüntülerin gelecekteki atölye çalışmalarını tanıtmak için kullanılmasına izin verirler.

Bir fotoğraf atölyesine kaydolarak, katılımcılar bu hüküm ve koşullara uymayı kabul ve beyan eder. Eğitmen, bu hüküm ve koşulları gerektiği gibi güncelleme veya değiştirme hakkını saklı tutar ve katılımcılar herhangi bir değişiklikten haberdar edilecektir.